top of page
ATV İŞ DÜNYASI PROGRAMI
CAMMUTFAK FİRMA KURUCUSU 
ARİF BURAK ZENGİ İLE 
CAM MUTFAK RÖPORTAJI

Mutfak tezgah Arası cam çok yeni bir ürün ve Cam Mutfak sektöründe dikkat çeken bir firma. Bu yeni gelişen trend hakkında detaylı bilgi almak için ATV kanalı İş Dünyası ekibi röportaja geldiler. Röportaja kendini tanıtarak ve girişimcilik süreçlerini anlatarak başlayan CamMutfak firma kurucusu Sayın Arif Burak ZENGİ, röportajının ilerleyen dakikalarında mutfak tezgah arası cam ile ilgili bilgi vererek soruları cevaplandırıyor. Bu sürükleyici ve sohbet tadında röportajı dinleyerek firmamız ve tezgah arası cam panel kaplaması cam mutfak ile ilgili detaylı bilgi alabilirsiniz.

CAMMUTFAK SAĞLAMLIK TESTİ

Mutfak tezgah arası cam panellerle ilgili insanların aklına gelen ilk şüphe ürünün kırılmasıdır. Ürünün cam olması nedeniyle ve günlük hayatta kullandığımız pencere veya bardakların kırılabilmesi nedeniyle cam kırılır düşüncesi insanların aklında yer etmiş. Ancak, mutfak tezgah arası cam panellerimiz olan cam mutfak üretiminde kullandığımız cam sıradan bir cam olmayıp, fırınlanarak temperli cam niteliği kazandırılmış camlardandır. Camların yaklaşık olarak 680-720 derecede fırınlanması camlara 4-5 kat mukavemet kazandırmaktadır. Temperli camların kullanıldığı alanlarlardan örnek olarak otomobil camlarından bahsedebiliriz. Temperli olan otomobil camları aracın güvenliğini sağlamakta ve sert darbelere mukavemet etmektedir. Biz de mutfak tezgah arası cam panellerimizi çekiç darbesine maruz bırakarak test ettik. Lütfen videoyu izleyiniz. 

CAMMUTFAK YANMAZLIK TESTİ

Mutfak tezgah arası cam panelimiz cam mutfak ile ilgili ikinci akla gelen endişe ise camın ocağın ateşinden etkilenerek çatlaması veya boyanın kararmasıdır. Kullandığımız camların fırınlanmış cam olması sayesinde ürünümüz cam mutfak ısıya karşı dayanıklıdır. Ve mutfak tezgah arası cam kaplaması olan bu üründe kullandığımız baskı yöntemi doğrudan cama baskı olup, herhangi bir kağıt veya folyo kullanılmamaktadır. Aşağıdaki videomuzda cam mutfak doğrudan ateşe maruz bırakıldı. Ateş karşısında bile direnç gösteren cam mutfak tezgah arası ürünümüz bu testi de başarıyla geçti. Lütfen  videoyu izleyiniz.

CAMMUTFAK ESNEKLİK TESİ

   Cam Mutfak; mutfak tezgah arası 3d cam panel sıradan camlara oranla 4-5 kat daha mukavemetlidir ve esnektir. Örnek olarak uçakların kanatlarının esnek yapısı onların şiddetli türbülanslarda kırılmamasını sağladığı gibi, tezgah arası cam mutfak da esnek yapısıyla darbeyi emerek kırılmaz, esner. Dolayısıyla çekiç darbesine bile dayanan ürünümüzü bir de bastırarak esnettik ve kırılmatestine soktuk. Cam Mutfak tezgah arası ürünümüzün dayanıklılığını görmek için lütfen videoyu izleyiniz.

CAMMUTFAK UYGULAMA ALANI

Cam Mutfak olarak biz, mutfak tezgah arasında sanatsal fikirlerle, harika tasarımlarla, en kaliteli malzemeleri kullanarak İstanbul ve tüm Türkiye'mize hizmet veriyoruz.

Cam Mutfak, alternatifleri olan cam mozaik ve mutfak fayanslarına göre çok daha kullanışlı ve güzeldir. Kullanışlıdır çünkü bütün bir cam olduğu için temizliği çok kolaydır. Güzeldir çünkü mutfak tezgah arasından adeta doğaya açılmış bir pencere gibidir.

Cam mutfak 3d tezgah arası bütün bir camdır, kolayca bir bezle silinip pırıl pırıl olur. Ve hem de temperli (fırınlanmış) cam olduğu için ocağın ısısına karşı dayanıklıdır.

bottom of page